AKTUALNOŚCI

Zmiany w sygnalizacji świetlnej na ul. Pilotów

...

Na skrzyżowaniu ulic Pilotów – Wieniawskiego – Widna oraz skrzyżowaniu ul. Pilotów z wjazdem na teren Almy została zmieniona sygnalizacja. Od relacji jazdy na wprost na ul. Pilotów rozdzielone zostały sygnały do skrętu w lewo w ulice Widną i Wieniawskiego oraz do wjazdu na teren Almy. Nad środkowym pasem wiszą dwa sygnalizatory– osobny do jazdy na wprost orazm osobny do skrętu w lewo (analogicznie jak w Dzielnicy XVIII Nowa Huta na skrzyżowaniu ulic na skrzyżowaniu ulic: al. Jana Pawła II –Zachemskiego – Zuchów oraz al. Gen. Andersa – Ludźmierska - Gen. Boruty-Spiechowicza). Wydzielenie tych lewoskrętów przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu było podyktowane poprawą bezpieczeństwa dla skręcających w lewo. W marcu bieżącego roku na skrzyżowaniu ulic Pilotów – Wieniawskiego – Widna doszło do wypadku śmiertelnego. W opinii ZIKiT-u skręt w lewo przez dwa ruchliwe pasy ruchu nie jest manewrem przyjaznym dla kierowcy, zaś przy wprowadzonym układzie pasów i bezkolizyjnym skręcie w lewo poziom bezpieczeństwa ruchu będzie dużo wyższy.

 • Spotkania przy książce

  „Spotkania przy książce” – projekt dla mieszkańców Dzielnicy III Program Aktywności Lokalnej „Ugorek” MOPS Kraków oraz Rada Dzielnicy III zapraszają do wzięcia udzia(...)
 • Dzielnica III - Krok po Kroku

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają na cykl spacerów z przewodnikiem. 4 grudnia 2016 spacer po Rakowicach.
 • Remont ulic Pilotów oraz Ułanów

  W dniu 15 listopada rozpoczął się remont nawierzchni jezdni ulic Pilotów oraz Ułanów na odcinku od ronda Młyńskiego do ul. Fiołkowej. W pierwszym etapie realizowan(...)
 • Nasz Prądnik

  Portal naszpradnik.pl został stworzony w 2014 roku z myślą o mieszkańcach północnej części Krakowa. Z czasem, aktywność użytkowników z innych części miasta sprawiła,(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF