AKTUALNOŚCI

„Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury

...

„Zimopsoty” czyli półkolonia w Młodzieżowym Domu Kultury al. 29 Listopada 102 w Krakowie 30 stycznia – 10 lutego 2017

Zapraszamy wszystkie dzieci ze szkół podstawowych pozostające w okresie ferii w Krakowie do włączenia się w zabawę „Zimopsoty”. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 - 15.30 w budynku Gimnazjum nr 9 przy ul. Kazimierza Odnowiciela 2. „Zimopsoty” to ciekawe pomysły na aktywne i twórcze spędzenie ferii. Uczestnicy przekonają się, że zima w mieście może być kolorowa, wesoła i pełna atrakcji.

Odpłatność na pokrycie kosztów biletów wstępu, poczęstunku i materiałów – 25 zł za tydzień. Młodzież powyżej 15 roku życia zapraszamy na warsztaty plastyczno – teatralno – taneczne „Rozmowa sztuką”. Pokrycie kosztów materiałów – 20 zł.

Warsztaty dla grup zorganizowanych „Ułańska fantazja” – 3 zł od uczestnika Wycieczki autokarowe odbywają się we czwartki za dodatkową odpłatnością. Szczegóły w Regulaminie „Półkolonii w MDK” na stronie www.mdkna102.krakow.pl

PROGRAM:
„ZIMOPSOTY” 30 stycznia 2017 roku „Poniedziałek w MDK” – integracja uczestników podczas turniejów, gier, rywalizacja sportowa, zabawy plastyczne, quizy i zagadki. 31 stycznia 2017 roku „Ułańska fantazja” – poznanie tradycji ułańskich w historii, piosenkach, sztuce, umundurowaniu.
1 luty 2017 roku „Na wielkiej arenie” – zwiedzanie Tauron Areny – konstrukcja, duże wydarzenia, sprzęt, quizy i konkursy o wydarzeniach kulturalnych w mieście.

2 luty 2017 roku „Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce – interaktywny spacer po kopalni „Od kopacza do górnika”.

3 luty 2017 roku „W starym kinie” – historia kina, wizyta w Kinie Mikro – zwiedzanie, pokaz.

6 luty 2017 roku „Poniedziałek w MDK” – integracja uczestników podczas zabaw cyrkowych, plastycznych sprawnościowych, quizy i zagadki.

7 luty 2017 roku „Na planszy” – odkrywanie uroku tradycyjnych gier planszowych w Artetece podczas spotkania „Co poza Minecraftem? Warsztaty gier tradycyjnych”

8 luty 2017 roku „Na straży bezpieczeństwa” – przypomnienie zasad bezpieczeństwa, projektowanie nowych znaków, spotkanie ze Strażą Miejską

9 luty 2017 roku „Wycieczka do Ekologicznej Spalarni Odpadów –spacer ścieżką edukacyjną, poznanie procesu termicznego przekształcania odpadów

10 luty 2017 roku „Mole książkowe” – spotkanie przy „Szafie pełnej książek” – wspólne czytanie, konkursy wiedzowe o literaturze, wizyta w Bibliotece przy ul Dobrego Pasterza – poznanie pracy bibliotekarza, działania katalogu.

Warsztaty dla grup zorganizowanych „Ułańska fantazja”. Interaktywne spotkanie przybliżające historię ułanów w Polsce: umundurowanie tej formacji w okresie Księstwa Warszawskiego wraz z kolorystyką pułków oraz jej uzbrojeniem, piosenka „Hej, hej ułani”, prace Juliusza i Wojciecha Kossaków. Uczestnicy biorą udział w zainscenizowanej szarży, odkrywają znaczenie pojęcia „ułańska fantazja”.

30 stycznia – 3 lutego 2017 Warsztaty taneczno – teatralno – plastyczne „Rozmowa sztuką” Przybliżenie młodzieży podstawowych elementów pracy teatralnej połączonej z elementami plastyki, ruchu i tańca, wskazanie na różnorodność technik plastycznych w pracy nad scenografią, rekwizytem i kostiumem spektaklu.

 • Ze studentami o budżecie obywatelskim

  Zapraszamy studentów krakowskich uczelni na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego. 28 lutego o godzinie 17.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ul. Brackiej 10 (...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą i trzecią środę miesiąca. W środę 08 marca 2017 r. w godzinach (...)
 • Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Fundacja Wolność i Demokracja już po raz piąty zaprasza do wzięcia udziału w Tropem Wilczym – Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Celem tej rozrastającej się od 2013 (...)
 • Przewodnicy – mieszkańcom

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego Federacja Stowarzyszeń Przewodnickich w Krakowie zaprasza Mieszkańców Krakowa na trzy bezpłatne wycieczki, (...)
 • Z rodzicami o budżecie obywatelskim

  Zapraszamy rodziców i całe rodziny na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego. 18 lutego, o godzinie 15.00 w Miejskim Centrum Dialogu przy ulicy Brackiej 10 (...)
 • Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa

  Na podstawie art. 33 ust. I ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska(...)
 • Sesja XXIX - 21.02.2017

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XXIX sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 21.02.2017 o godzinie 18.00 (...)
 • Początek i...

  Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wystawę prac plastycznych młodzieży z pracowni Małgorzaty Kruczkowskiej - Olszewskiej. Wystawa otwarta do końca lutego.
 • Budżet Obywatelski 2017 - spotkania

  TERMINY SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI: 15 LUTEGO (środa) godz. 17.30 16 LUTEGO (czwartek) godz. 18.00 17 LUTEGO (piątek) godz. 11.00 21 LUTEGO (wtorek) godz. 17.30 (...)
 • Biblioteka Kraków

  W lutym Biblioteka Kraków oferuje wiele wydarzeń Biblioteka Kraków przygotowała w lutym urozmaicony program wydarzeń oraz zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych. (...)
 • Ferie z curlingiem – bezpłatne zajęcia

  Zapraszamy na „Ferie z curlingiem”. Uczestników czeka nie tylko nauka szczotkowania, ale też utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi (...)
 • Stałe zajęcia w IKKO

  Dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony od lutego możemy ruszyć z bezpłatną, stałą oferta zajęć dla dzieci, młodzieży, (...)
 • Akademia Kobiecego Futbolu

  Klub Sportowy Prądniczanka serdecznie zaprasza 12.02.2017 ( niedziela ) od godziny 8.00 na finałowe turnieje w ramach Akademia Kobiecego Futbolu. Turnieje odbędą si(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.