AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na Dzień Otwarty Magistratu

...

W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartego Magistratu, w tym roku organizowana w klimacie nawiązującym do lat 20. i 30. XX wieku. To wyjątkowa okazja nie tylko do zwiedzania historycznego budynku, ale też możliwość udziału w aktywnościach, warsztatach, animacjach, spektaklach i koncertach.
Tegoroczne świętowanie nawiązuje do lokalnych obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i związanej z nimi lokalnej kampanii informacyjno-promocyjnej: Wyzwolona_2018. Na odwiedzających, którzy dołączą do wspólnego świętowania i odwiedzą magistrat, czeka cały szereg atrakcji, które wpisują się w klimat Krakowa lat 20. i 30., a także nawiązują do zabaw, motywów artystycznych, muzyki i mody z tamtego okresu.

Oprócz tradycyjnej możliwości zwiedzenia Pałacu Wielopolskich z przewodnikiem będzie można wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach artystycznych inspirowanych sztuką i modą dwudziestolecia międzywojennego, a także projekcjach filmowych w specjalnie na tę okazję zaaranżowanym kinie w bramie (w repertuarze: „Paweł Gaweł”, „Ada! To nie wypada!” oraz „Zapomniana melodia”).
W klimat retro przeniosą nas też koncerty, spektakle, animacje, zabawy i tańce prezentowane na scenie przed budynkiem oraz na dziedzińcach. Na gości czeka wiele atrakcji rekreacyjno-sportowych nawiązujących do zabaw podwórkowych sprzed lat. Można będzie grać w klasy, piłkę, bierki, zośkę, skakać w workach i w gumę, czy wziąć udział w przeciąganiu liny. Na miłośników literatury czekać będą książki do czytania na trawie, zostaną także zorganizowane seanse wspólnego czytania.
Do tego automobil z epoki, animatorzy na szczudłach, żonglerzy, bańki mydlane i balony – wszystko to będzie tworzyć atmosferę wspólnego świętowania wpisującego Dzień Otwarty Magistratu w festiwal atrakcji składających się na Dni Krakowa.

Dodatkowo w trakcie dnia otwartego można zapoznać się z informacjami dotyczącymi nowo wprowadzanej Karty Krakowskiej, a także projektami zrealizowanymi w ramach dotychczasowych edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Tradycyjnie już w magistracie zaprezentują swoją działalność krakowskie dzielnice, a także odbędzie się finał projektu „Uczeń-obywatel”.
Dzień Otwarty Magistratu to także okazja do przygotowania się na święta Miasta Krakowa i Flagi Miasta Krakowa (obchodzone 5 czerwca na pamiątkę nadania Krakowowi przywileju lokacyjnego). 3 czerwca w magistracie będzie można otrzymać flagi i chorągiewki w kolorach miasta.

Mieszkańców naszej Dzielnicy zapraszamy na II piętro Urzędu Miasta Krakowa do sal Lea i Kupieckiej do obejrzenia prezentację krakowskich Dzielnic w godz. od 10.00 do 17.00. Szczególnie zachęcamy Państwa do odwiedzenia stoiska Dzielnicy III Prądnik Czerwony, gdzie będzie można porozmawiać z radnymi, zobaczyć wystawę prezentującą archiwalne zdjęcia Prądnika Czerwonego, Olszy i Rakowic, zapoznać się z sylwetką majora pilota Stefana Janusa, dowiedzieć się o działaniach realizowanych przez Radę Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz uzyskać informacje o konkursie na nazwę nowego parku na Prądniku Czerwonym przy ul. Naczelnej i programie Święta Dzielnicy III Prądnik Czerwony, które odbędzie się 16 czerwca na stadionie KS Wieczysta przy ul. Chałupnika 16.

Magistrat czeka na gości od godz. 10, impreza zakończy się koncertem piosenek retro w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego. Koncert został zaplanowany na godz. 16.
W działania związane z organizacją Dnia Otwartego Magistratu, oprócz Urzędu Miasta Krakowa, zaangażowane są następujące jednostki i partnerzy: Zarząd Zieleni Miejskiej, Krakowskie Forum Kultury, Centrum Kultury Podgórza, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Straż Miejska, Cracovia Danza, Szkoła Tańca Jane Austin z Ośrodka Kultury Krakowiacy, Teatr Ludowy, Teatr Barakah, Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. I. Gałczyńskiego, Polskie Towarzystwo Taneczne - Okręg Małopolski, Stowarzyszenie Siemacha, HistoryLand, Pikniki Krakowskie.

Dzień Otwartego Magistratu

 • Nie umiesz jeszcze pływać? - możesz się nauczyć

  Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odb(...)
 • Sesja XLV - 26.06.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XLV sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 26.06.2018 o godzinie 19.00 (...)
 • Festyn Rodzinny z okazji Święta Dzielnicy III - sobota 16 czerwca 2018 r.

  W sobotę 16 czerwca 2018 r. od godz. 14.30 zapraszamy Państwa do wspólnego imprezowania podczas Święta Dzielnicy III, które odbędzie się na stadionie KS Wieczysta pr(...)
 • Konkurs na nazwę nowego Parku na Prądniku Czerwonym

  Podczas posiedzenia jury konkursowego jego członkowie reprezentujący: Radę Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Miejskie Centrum Dialogu Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Mi(...)
 • Piknikowe powitanie lata w IKKO

  Na zakończenie sezonu kulturalnego 2017/2018 w Integracyjnym Klubie Kultury Olsza zapraszamy na ,,Piknikowe powitanie lata". Impreza jest dedykowana uczestnikom nasz(...)
 • Biuletyn 02/2018 - czerwiec

  Zapraszamy do zapoznania się z nowym numerem biuletynu Dzielnicy III Prądnik Czerwony. w numerze między innymi: Dominik Jaśkowiec - Na Prądniku Czerwonym będzie nowy(...)
 • Kraków rozmawia o konsultacjach

  Zapraszamy na spotkania konsultacyjne dotyczące zasad i trybu przeprowadzania konsultacji w Gminie Miejskiej Kraków 6 czerwca (środa) 2018 r., godzina: 18.00 19(...)
 • Senioralia 2018

  Podczas tegorocznych Senioraliów, które odbędą się w dniach 7–9 czerwca, dojrzała publiczność będzie miała okazję posłuchać wybitnych solistów opery i operetki oraz (...)
 • Zatrać się w zieleni

  Tradycyjnie już zapraszamy Was do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatr(...)
 • Konkurs na nazwę nowego Parku na Prądniku Czerwonym

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Miejskie Centrum Dialogu zapraszają Mieszkańców Krakowa do udziału w konkursie na wyłon(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.