AKTUALNOŚCI

Wyjaśnienia ZIKiT dotyczące inwestycji przy ul. Woronicza

...

Przy ulicy Woronicza planowana jest budowa zespołu mieszkalno – usługowego. Ponieważ inwestycja ta wzbudza zainteresowanie mieszkańców Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu pragnie wyjaśnić wątpliwości jakie do niego dotarły.

Inwestycja powstaje na działkach, które Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego (MPZP) zostały uwzględnione jako tereny zabudowy usługowej i usługowo – mieszkaniowej wielorodzinnej śródmiejskiej (symbol w planie U/MW.6). Inwestycja będzie jednak mniejsza, niż dopuszcza MPZP i będzie polegała na budowie trzech pięciokondygnacyjnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami i garażami podziemnymi. Inwestor zakłada, że planowane usługi będą głównie dedykowane lokalnym mieszkańcom (nie będą stanowiły powodu do generowania znaczącego ruchu samochodowego).

Zgodnie z zapisami MPZP inwestycja powinna być obsługiwana przez z ul. Woronicza, poprzez projektowaną w planie drogę wewnętrzną (o symbolu KDW.7). By ograniczyć ruch generowany przez nową zabudowę ulicą Woronicza zasadnym jest skomunikowanie go również od ul. Lublańskiej. Stąd propozycja zorganizowania obsługi komunikacyjnej inwestycji poprzez drogę publiczną, która łączy ul. Lublańską z ul. Woronicza (włączenie projektowanej drogi publicznej do ul. Lublańskiej wyłącznie na prawe skręty wraz z pasem do wyłączania pojazdów). Przy czym realizacja inwestycji drogowej będzie etapowana. W pierwszym etapie powstanie sam zjazd na prawe skręty z pasem do wyłączania się pojazdów z ul. Lublańskiej (zakres mieści się w pasie drogi publicznej – ul. Lublańskiej). W drugim etapie planowane jest wykonanie odcinka drogi publicznej od zakresu wynikającego z pierwszego etapu do północnej krawędzi działki nr 596/6 (tj. również górnej krawędzi zakresu zmiany zagospodarowania terenu dla inwestycji kubaturowej) – zakres II etapu realizowany będzie wyłącznie kosztem terenu Inwestora. W ostatnim trzecim etapie miałoby być wybudowane połączenie między już wybudowanym odcinkiem drogi (etap I i II), a ul. Woronicza – dla realizacji etapu III konieczne jest wejście w tereny prywatne. Dla II i III etapu konieczne jest uzyskanie decyzji ZRID. Dopiero po trzecim etapie inwestycja kubaturowa uzyskałaby możliwość skomunikowania z ul. Woronicza.

Rozumiemy obawy mieszkańców, że połączenie ulicy Woronicza z Lublańską może wygenerować ruch tranzytowy, choć ul. Woronicza nie jest wygodną ulicą, zapraszającą do tranzytu, wąska jezdnia, przy krawężnikach parkujące pojazdy, a sam przebieg tranzytu z uwagi na skręt drogi nie jest oczywisty. Dlatego ZIKiT nie widzi przeszkód, aby ograniczyć zakres inwestycji drogowej wyłącznie do budowy dwóch pierwszych etapów. Przy czym należy zwrócić uwagę, że realizacja drogi w pełnym zakresie, tj. z połączeniem z ul. Woronicza, będzie służyła również mieszkańcom ulic Woronicza, Rezedowej i Dominikańskiej.

 • „Gadżety z filcu” - warsztaty Hand Made dla dorosłych

  Integracyjny Klub Kultury Olsza serdecznie zaprasza na kolejne zajęcia poświęcone rękodziełu artystycznemu. W tym miesiącu tematyką zajęć są gadżety z filcu (portmon(...)
 • "Zwierzyniec zaprasza Rakowice” - wykład w dniu 1 lutego

  W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Zwierzyniec zaprasza Rakowice” w czwartek 1 lutego o godz. 17:00 zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego przy ul. Królowej Jad(...)
 • Dyżury Miejskiego Rzecznika Konsumentów

  Serdecznie zapraszamy na dwa dyżury Miejskiego Rzecznika Konsumentów, które odbędą się w biurze Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony w dniach: 10 maja 2018 w godzin(...)
 • Bezpłatne konsultacje dla ofiar wypadków

  W działającym w Krakowie Miejskim Centrum Informacji Wypadkowej mieszkańcy poszkodowani w wyniku wypadków komunikacyjnych i innych zdarzeń losowych mogą skorzystać z(...)
 • Teatr i piosenka aktorska w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

  Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana do 19 marca 2018 roku czeka na zgłoszenia od amatorskich zespołów teatralnych z krakowskich domów kultury i szkół średnich. XXIX (...)
 • Wystawa „Komunikacja lotnicza w Polsce 1929-1939” w Muzeum Lotnictwa Polskiego

  Muzeum Lotnictwa Polskiego zaprasza do obejrzenia wystawy „Komunikacja lotnicza w Polsce 1929-1939”. Wystawa prezentowana jest do 28 stycznia roku w godzinach otwarc(...)
 • Sesja XL - 23.01.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XL sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 23.01.2018 o godzinie 19.00 (...)
 • Bal karnawałowy w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury - al 29 Listopada 102 zaprasza dzieci ze szkół podstawowych na bal karnawałowy. Impreza odbędzie się w sobotę 20 stycznia w budynku MDK przy (...)
 • „Zwierzyniec zaprasza Rakowice” - oprowadzanie kuratorskie wystawie

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, M uzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Młodzieżowy Dom Kultury - al. 29 Listopada 102 serdecznie zapraszają w niedzielę 21 styc(...)
 • Warsztaty HAND MADE

  HAND MADE Drewniane szkatułki (zdobienie techniką decoupage) - warsztaty dla osób dorosłych Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia poświęcone rękodziełu artyst(...)
 • Zakończenie przebudowy ul. Reduta

  Kilka dni temu zakończyła się przebudowa ulicy Reduta. W miejscu istniejącego mostu na potoku Sudół Dominikański powstał nowy obiekt, szerszy i o większej nośności. (...)
 • Konsultacje projektu nowelizacji statutów Dzielnic Krakowa

  Od 10 stycznia do 7 lutego 2018 r. prowadzone będą z mieszkańcami Krakowa konsultacje projektu nowelizacji Statutów Dzielnic Miasta Krakowa, stanowiących załączniki (...)
 • Konkurs Plastyczny “Sztuka Ludowa Małopolski”

  Centrum Młodzieży zaprasza do udziału w konkurs plastycznym “Sztuka Ludowa Małopolski” - skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci z klas I-III szkoły(...)
 • Otwart Konkurs Ofert „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”

  Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w okresie od 1 marca 2018 roku do 30 kwietnia (...)
 • Optymalizacja siatki połączeń - zmiany w komunikacji autobusowej

  Od poniedziałku 8 stycznia w ramach optymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych: (...)
 • Optymalizacja siatki połączeń - zmiany w komunikacji tramwajowej

  Od poniedziałku 8 stycznia w ramach optymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych: (...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą środę miesiąca. W środę 10 stycznia 2018 r. w godz. 14-17 będzie dyżu(...)
 • Zwierzyniec zaprasza Rakowice - wydarzenia towarzyszące wystawie w styczniu

  Zapraszamy na styczniowe wydarzenia towarzyszące wystawie „Zwierzyniec zaprasza: Rakowice”: • 4 stycznia, godz. 17.00 – „Rakowicka kolęda” - wspólne kolędowanie pr(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF