AKTUALNOŚCI

W Galerii Bronowice rusza punkt szczepień przeciw COVID-19

...

12 lipca w Galerii Bronowice rusza pierwszy w województwie punkt szczepień przeciw COVID-19 w centrum handlowym.

W najbliższy poniedziałek, 12 lipca, w Galerii Bronowice uruchomiony zostanie punkt szczepień przeciw COVID-19. Po raz pierwszy w Małopolsce tego typu miejsce zostanie zlokalizowane bezpośrednio w centrum handlowym. Klienci będą mogli zaszczepić się tu przy okazji zakupów bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Dotyczy to również szczepień najmłodszych od 12 roku życia. Organizatorem punktu szczepień jest Centrum Medyczne UNIMED Kraków.

W punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym w Galerii Bronowice będą mogli zaszczepić się zarówno wszyscy chętni, którzy do tej pory tego nie zrobili, jak i osoby mające przyjąć drugą dawkę. Nie będzie wymagana wcześniejsza rejestracja. Na miejscu klienci centrum zostaną poproszeni o wypełnienie niezbędnej dokumentacji oraz przejdą kwalifikację medyczną, na podstawie której otrzymają preparat.

Do wyboru: jedna dawka podczas zakupów lub dwudawkowy Pfizer i Moderna

W Galerii Bronowice dostępna będzie jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson. W dyspozycji punktu szczepień będą także preparaty dwudawkowe, takie jak Pfizer i Moderna - klienci Galerii Bronowice będą mogli skorzystać ze szczepienia pełnym cyklem w/w preparatów (druga dawka zostanie ustalona w przypadku Pfizera za 21 dni, a w przypadku Moderny za 28 dni), jak również zaszczepić się drugą dawką bez względu na miejsce przyjęcia pierwszej. Warunkiem przyjęcia drugiej dawki jest upłynięcie minimalnego okresu pomiędzy dawkami.

Szczepienie także dla dzieci

W punkcie szczepień w Galerii Bronowice można będzie również zaszczepić dzieci i młodzież – od 12 roku życia - na miejscu dostępni będą kwalifikujący do szczepienia lekarze, mający na co dzień doskonały kontakt z najmłodszymi. Dzieciom zostanie podany dwudawkowy preparat firmy Pfizer.

- Cieszymy się, że Galeria Bronowice będzie pierwszym centrum handlowym w naszym regionie, w którym pojawi się punkt szczepień powszechnych przeciw COVID-19. Jak tylko możemy, staramy się udostępniać powierzchnię naszego obiektu na tego typu akcje prozdrowotne. Liczymy, że punkt będzie się cieszył dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa i okolic, dzięki czemu wspólnie przyspieszymy powrót do normalności – mówi Aleksandra Mańka, Dyrektor Galerii Bronowice.

Punkt szczepień czynny będzie w godzinach otwarcia centrum handlowego. Codziennie będzie on dysponował około 200 dawkami - po podaniu tej dziennej puli lokal zostanie w danym dniu zamknięty. Punkt zlokalizowany jest na poziomie 0, nieopodal Auchan, przy schodach prowadzących z parkingu na pasaż Galerii Bronowice.

Dostępność szczepionek w danym dniu można weryfikować dzwoniąc pod numer: 511 695 015 lub sprawdzając na profilu https://www.facebook.com/unimedkrakow oraz na stronie https://galeriabronowice.pl/wydarzenia/4717-punkt-szczepien-przeciw-covid-19-w-galerii-bronowice - codziennie na stronie Galerii Bronowice (około południa) będzie pojawiać się aktualizowana informacja na temat dostępności dawek poszczególnych szczepionek.
kontakt dla mediów:
Agnieszka Dźwigoń, Open Media, tel. 698 618 575, e-mail: agad@openmedia.pl
Aleksandra Burak, Open Media, tel. 664 716 024, e-mail: aleksandra@openmedia.pl

 • Młodzi artyści zostali nagrodzeni w konkursie „Patroni krakowskich ulic”

  W samo południe w niedzielę 20 czerwca 2021 r., z półrocznym opóźnieniem spowodowanym przez pandemię, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa odbyła się uroczystość wręczen(...)
 • Plan Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej – I etap konsultacji!

  Miasto Kraków wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska, przystąpiło do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej. Z uwagi na metodykę pro(...)
 • Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

  Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2021 r. Zgłoś miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi w Krakowie! Z dniem 1 lipca ogłoszono nabór do trzeciej edycji plebiscytu pn.(...)
 • Słoneczniki 2021 - ZGŁOŚ INICJATYWĘ

  7 lipca ruszyła kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat Słoneczniki 2021! Portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośr(...)
 • Pływające maluchy - lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4.

  Gmina Miejska Kraków i Lemon Concept s.c. serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi w wieku do lat 4, mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne (...)
 • Bezpłatne, weekendowe lekcje pływania dla krakowskich rodzin

  Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA", Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone Nowa Huta serdecznie zapra(...)
 • Rusza wakacyjna akcja spisowa!

  W związku z prowadzonym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. zapraszamy mieszkańców Krakowa do skorzystania z pomocy urzędników na stanowiskach d(...)
 • Wielkoobszarowa inwentaryzacja stanu lasu

  Ministerstwo Klimatu i Środowiska, za pośrednictwem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie informuje, że w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niest(...)
 • Głosowanie na Wydarzenie Historyczne Roku 2020

  Muzeum Historii Polski, organizator 14. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje, że od 1 lipca 2021 można głosować na wybraną przez jury finałową p(...)
 • Projekt „Gotuj po hiszpańsku II”

  Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi kolejny nabór do XII edycji BEZPŁATNEGO projektu „Gotuj po hiszpańsku II” współfinansowanego z(...)
 • Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania w wakacje od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r. z atrakcji prz(...)
 • Nabór uczestników do udziału w turnusach opieki wytchnieniowej

  Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór pełnoletnich uczestników legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawnoś(...)
 • Spacery z Muzeum Krakowa

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony i Muzeum Krakowa zapraszają seniorów oraz osoby młodsze z terenu Dzielnicy III Prądnik Czerwony na bezpłatne spacery po Krakowie.(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF