AKTUALNOŚCI

Tymczasowe skrócenie tras linii autobusowych 184 i 484

...

W związku z trwającym kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania ulic Krakowska / Dietla / Stradomska ruch pojazdów w obu kierunkach został przeniesiony na północną jezdnię ul. Dietla. Wprowadzona zmiana organizacji ruchu oraz geometria skrzyżowania ulic Dietla i Św. Sebastiana spowodowała, iż nie ma możliwości przejazdu autobusów przez ul. Dietla na odcinku od mostu Grunwaldzkiego do ulicy Grzegórzeckiej.

W związku z powyższym linie autobusowe 184 i 484 zostały podzielone na dwie odrębne linie, kursujące w obu kierunkach na skróconych trasach:

• 184: Prądnik Czerwony – Powstańców – Łepkowskiego – Dobrego Pasterza – rondo Barei – Lublańska – Młyńska – rondo Młyńskie – Pilotów – Olszyny – Łukasiewicza – Chrobrego (powrót: Grochowska) – al. Beliny Prażmowskiego – rondo Mogilskie – al. Powstania Warszawskiego –Rondo Grzegórzeckie.

Przystanek końcowy linii 184 „Rondo Grzegórzeckie” jest zlokalizowany na ul. Kotlarskiej, na pasie autobusowo-tramwajowym. Przystanek początkowy „Rondo Grzegórzeckie” zlokalizowano na al. Powstania Warszawskiego w zatoce przy jezdni dla ruchu ogólnego. Linia kursuje z częstotliwością co 12 minut w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 30 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne, realizując wszystkie kursy wykonywane dotychczas na tym odcinku przez linie autobusowe 184 i 484.

• 484: Swoszowice Poczta – Szybisko (powrót: Merkuriusza Polskiego – Chałubińskiego) – Myślenicka – Herberta – Stojałowskiego – Halszki – Witosa – Łużycka – Trybuny Ludów – Sławka – Kamieńskiego – rondo Matecznego – Konopnickiej – rondo Grunwaldzkie – Konopnickiej – Os. Podwawelskie (powrót: Os. Podwawelskie – Konopnickiej z pominięciem ronda Grunwaldzkiego).

Linia kursuje w obu kierunkach. Przystanek końcowo-początkowy „Os. Podwawelskie” znajduje się na tzw. „drugiej” pętli autobusowej, zlokalizowanej na północ od istniejącego dworca KMK – analogicznie jak dla linii 194. Przystanek „Rondo Grunwaldzkie” w kierunku „Os. Podwawelskiego” jest zlokalizowany na ul. Konopnickiej po zawróceniu na rondzie. Linia kursuje z częstotliwością co 24 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu i oraz co 60 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne.

Bilety okresowe wykupione na linię 184 zachowują ważność we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej na odcinkach pokrywających się ze stałą trasą tych linii.

 • Sesja numer XIX

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 1 lipca 2020 r. o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców 5a w Krakowie , odbędzie się XVIII zwyczajna se(...)
 • Zwiedzaj Kraków z okien zabytkowych tramwajów i autobusów

  W niedzielę 28 czerwca po raz pierwszy w tym roku na ulice wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. W tym roku historyczne wagony (...)
 • Wybory Prezydenta RP 2020

  W niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie. Głosowanie odbędzie się metodą mieszaną – w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie. Lokale wyborcze będą (...)
 • Wakacje w MDK

  Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 7 do 10 lat pozostające w okresie wakacyjnym w Krakowie do wspólnej zabawy w ramach akcji „Barwne lato”. Tegoroczn(...)
 • Rekrutacja do MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 100 i 102 rozpoczął rekrutację na zajęcia w roku szkolnym 2020/21. W związku z trwającą pandemią i wynikającymi z niej (...)
 • Kraków ruszył z nowymi ekologicznymi programami

  Mieszkańcy Krakowa mogą składać wnioski o dotacje w ramach trzech nowych miejskich programów: • likwidacji instalacji grzewczych na paliwo stałe, • rozwoju odnawia(...)
 • Sesja numer XVIII

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 16 czerwca 2020 r. o godz.18.00 Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców 5a w Krakowie, odbędzie się XVIII zwyczajna se(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.