AKTUALNOŚCI

Spacery z Muzeum Krakowa

...

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony i Muzeum Krakowa zapraszają seniorów oraz osoby młodsze z terenu Dzielnicy III Prądnik Czerwony na bezpłatne spacery po Krakowie. Ze względu na obostrzenia sanitarne może w nich wziąć udział maks. 25 osób. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail: pawel.wojcik8@gmail.com lub nr tel. 504-717-539.

Program spacerów:
• 8 lipca (czwartek), godz. 11.00, start: dziedziniec Muzeum Podgórza (ul. Limanowskiego 51)
prowadzenie: dr Robert Gaweł
Muzeum Podgórza – Spacer „Szlachetne sąsiedztwo Muzeum Podgórza”
Spacer połączony z opowieścią o najbardziej charakterystycznych obiektach, znajdujących się w okolicach Muzeum, które przez wiele stuleci determinowały specyfikę Podgórza (Kopiec Kraka, Kościół św. Benedykta, fort, kamieniołom itp.).
• 13 lipca (wtorek), godz. 11.00, start: skwer przed klasztorem Norbertanek (ul. Kościuszki 88)
prowadzenie: Maria Lempart
Dom Zwierzyniecki – Spacer „Wzdłuż dawnej Rudawy”
Rzeka Rudawa była jednym z ważniejszych ciągów wodnych w okolicach Krakowa, sieć jej młynówek przecinała znaczne obszary na zachód od krakowskich murów miejskich. Spacer poprowadzi nas śladami tych cieków wodnych.

• 21 lipca (środa), godz. 11.00, start: Centrum Obsługi Zwiedzających, Sukiennice (Rynek Główny 1)
prowadzenie: dr Joanna Zdebska-Schmidt
Rydlówka filia Oddziału Muzeum Teatralne – „Spacer Tropem Wyspiańskiego i Wesela”
Spacer tematyczny po Krakowie poświęcony osobie Stanisława Wyspiańskiego i jego „Weselu”. Wspólnie odwiedzimy niektóre miejsca związane z Stanisławem Wyspiańskim oraz jego najsłynniejszym dramatem. Dowiemy się jak wyglądało to „prawdziwe” wesele oraz gdzie sam Wyspiański brał ślub.

• 27 lipca (wtorek), godz. 11.00, start: Muzeum Nowej Huty (dawne Kino Światowid), os. Centrum E 1
prowadzenie: Maciej Miezian
Muzeum Nowej Huty – Spacer „Architektura Nowej Huty (socrealizm i modernizm – Stara Nowa Huta)”
Spacer po najstarszej części Nowej Huty prowadzony pod kątem architektury i urbanistyki.
Na kolejne spacery zapraszamy w drugiej połowie sierpnia i we wrześniu.

 • Plan Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej – I etap konsultacji!

  Miasto Kraków wraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Krakowska, przystąpiło do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Metropolii Krakowskiej. Z uwagi na metodykę pro(...)
 • W Galerii Bronowice rusza punkt szczepień przeciw COVID-19

  12 lipca w Galerii Bronowice rusza pierwszy w województwie punkt szczepień przeciw COVID-19 w centrum handlowym. W najbliższy poniedziałek, 12 lipca, w Galerii Bron(...)
 • Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

  Nabór wniosków trwa do 31 sierpnia 2021 r. Zgłoś miejsce przyjazne rodzinom z dziećmi w Krakowie! Z dniem 1 lipca ogłoszono nabór do trzeciej edycji plebiscytu pn.(...)
 • Słoneczniki 2021 - ZGŁOŚ INICJATYWĘ

  7 lipca ruszyła kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat Słoneczniki 2021! Portal CzasDzieci.pl, jako wieloletni pośr(...)
 • Pływające maluchy - lekcje pływania dla rodziców z dziećmi do lat 4.

  Gmina Miejska Kraków i Lemon Concept s.c. serdecznie zapraszają rodziców z dziećmi w wieku do lat 4, mieszkających na terenie miasta Krakowa na bezpłatne, rodzinne (...)
 • Bezpłatne, weekendowe lekcje pływania dla krakowskich rodzin

  Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA", Ośrodek Sportowo-Rekreacyjny „Kurdwanów Nowy” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone Nowa Huta serdecznie zapra(...)
 • Rusza wakacyjna akcja spisowa!

  W związku z prowadzonym Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 r. zapraszamy mieszkańców Krakowa do skorzystania z pomocy urzędników na stanowiskach d(...)
 • Wielkoobszarowa inwentaryzacja stanu lasu

  Ministerstwo Klimatu i Środowiska, za pośrednictwem Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie informuje, że w lasach wszystkich form własności, w tym także w lasach niest(...)
 • Głosowanie na Wydarzenie Historyczne Roku 2020

  Muzeum Historii Polski, organizator 14. edycji Plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje, że od 1 lipca 2021 można głosować na wybraną przez jury finałową p(...)
 • Projekt „Gotuj po hiszpańsku II”

  Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI prowadzi kolejny nabór do XII edycji BEZPŁATNEGO projektu „Gotuj po hiszpańsku II” współfinansowanego z(...)
 • Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania w wakacje od 1 lipca do 31 sierpnia 2021 r. z atrakcji prz(...)
 • Nabór uczestników do udziału w turnusach opieki wytchnieniowej

  Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa ogłasza nabór pełnoletnich uczestników legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawnoś(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF