AKTUALNOŚCI

Spacer Pamięci szlakiem Powstańców Warszawskich po Cmentarzu Batowickim

...

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w wydarzeniu upamiętniającym 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – „Spacerze Pamięci szlakiem Powstańców Warszawskich po Cmentarzu Batowickim”, który odbędzie się w niedzielę 29 lipca o godz. 15:00.

W Krakowie znalazło swoje miejsce do życia co najmniej kilkaset osób – uczestników Powstania Warszawskiego. Najwięcej z nich pochowanych zostało na Cmentarzu Rakowickim, gdzie przed kilku laty odbyły się już spacery pamięci, w grupach osób dorosłych i młodzieży szkolnej. Ponad dwudziestu Powstańców Warszawskich znalazło swoje miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Batowickim. Niestety, ciężko się o tym dowiedzieć, gdy większość płyt nagrobnych nie zawiera żadnej informacji na ten temat.

Zapraszamy do udziału w spacerze i jednocześnie prosimy o przyniesienie zniczy, które wspólnie zapalimy na mogiłach Bohaterów, wspominając ich dokonania z czasów II wojny światowej. Spacer poprowadzi Artur Rafał Jachna – historyk, pomysłodawca, autor scenariuszy i prowadzący Spacery Pamięci od 2014 r., m.in.: szlakiem Powstańców Warszawskich po Krakowie oraz tropem Powstańców Kościuszkowskich i Spadochroniarzy AK „Cichociemnych” po Cmentarzu Rakowickim.

Spacer Pamięci odbędzie się w niedzielę 29 lipca o godz. 15:00 i potrwa dwie godziny. Zbiórka uczestników odbędzie się pod kaplicą znajdująca się w rejonie głównego wejścia na Cmentarz Batowicki od strony ul. Reduta. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Uczestnicy Spaceru Pamięci zobowiązani są do przestrzegania ogólnie przyjętych, powszechnych zasad właściwego zachowania się i bezpieczeństwa w miejscach publicznych, a szczególnie obowiązujących na cmentarzu komunalnym. Szczególnie istotne jest zachowanie powagi i właściwego dla miejsca stroju.

Uczestników wydarzenia prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń Prowadzącego. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia uczestników, w tym ewentualne wypadki losowe, a także za zagubione w trakcie wydarzenia przedmioty. Osoby nieletnie mogą uczestniczyć w Spacerze Pamięci pod opieką dorosłych opiekunów. Organizator zastrzega sobie możliwość dokumentacji fotograficznej Spaceru Pamięci, a następnie wykorzystania powstałych tą drogą materiałów do celów dokumentacyjnych, promocyjnych i edukacyjnych – w tym w mediach Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony.

 • Prace remontowe na rondzie Młyńskim

  Od środy 1 sierpnia rozpoczną się prace remontowe na rondzie Młyńskim. W ramach prowadzonych prac jezdnia na rondzie zyska nową nawierzchnię, wymienione zostaną bezp(...)
 • Słoneczniki 2018 - zgłoś inicjatywę

  11 czerwca ruszyła kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku 0-14 lat - Słoneczniki 2018. Po raz kolejny został oddany głos Rodz(...)
 • Konkurs na nazwę nowego Parku na Prądniku Czerwonym

  Miejskie Centrum Dialogu informuje, że w dniach od 15.06 do 01.07.2018 odbyło się głosowanie w konkursie na nazwę nowego parku przy ul. Naczelnej. Liczba oddanych (...)
 • Spacer miejski „Rakowice - pogrzebana wieś”

  Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na lipcowy spacer w ramach projektu „12 spacerów na 12 miesięcy”, który odbędzie się szlakiem zapomnianej wsi Rakowice. Zbiór(...)
 • Budżet Obywatelski - wyniki

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż dostępne są już wyniki głosowania w Budżecie Obywatelskim 2018. Pod linkami są do pobrania wyniki głosowania w naszej dzie(...)
 • Sesja XLVI - 17.07.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XLV sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 17.07.2018 o godzinie 18.00 (...)
 • Remont ulicy Łepkowskiego

  Pragniemy poinformować Państwa, iż od dnia 09.07.2018 r. rozpoczęła się inwestycję pn.: "Rozbudowa ul. Łepkowskiego". W pierwszym dniu inwestycji została wprowadzona(...)
 • „Lato w kratkę”, czyli wakacje w Młodzieżowym Domu Kultury

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zaprasza dzieci ze szkół podstawowych pozostające w okresie letnim w Krakowie do wspólnej zabawy, letnich spacerów (...)
 • Obóz turystyczno-muzyczny MDK

  MIEJSCOWOŚĆ – Krasnobród, Centrum Szkoleń i Rekreacji „KRASNOBRÓD”, ul. Kościuszki 73. Ośrodek jest położony w sąsiedztwie Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego. Dy(...)
 • Darmowe Dyżury Prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą środę miesiąca. W środę 11 lipca 2018 r. w godz. 14-17 będzie dyżurow(...)
 • Odwołane Dyżury

  Zarząd Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony, informuję, iż od dnia 01.07.2017 na okres wakacji dyżury radnych zostają odwołane. za utrudnienia przepraszamy.

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.