AKTUALNOŚCI

Przedłuż ważność uprawnień Karty Krakowskiej na kolejny rok

...

Upływa właśnie drugi rok korzystania przez mieszkańców Krakowa z przywilejów, jakie daje posiadanie Karty Krakowskiej. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa uprawnienia Karty Krakowskiej są przyznawane na okres jednego roku. Po tym okresie każdy użytkownik karty powinien przedłużyć swoje uprawnienia na kolejny rok. Jak to zrobić? Wszystko zależy od tego, czy jesteśmy zameldowani w Krakowie, czy tylko płacimy tutaj podatki. Ważny jest także nośnik, na którym mamy zapisane uprawnienia.

Osoby zameldowane w Krakowie

Wszystkie osoby zameldowane na terenie Krakowa, które korzystają z Karty Krakowskie,j automatycznie będą miały przyznane uprawnienia na kolejny rok. Wyjątkiem będą m.in. osoby, które w ostatnim roku zmieniły nazwisko i nie zmieniły swoich danych w systemie Karty Krakowskiej, oraz osoby, które ukończyły 18 lat. Mieszkańcy korzystający z mobilnych nośników Karty Krakowskiej nie będą musieli robić nic, aby cieszyć się z ulg przez kolejny rok. Przedłużenie uprawnień odbędzie się automatycznie. Dlatego zachęcamy wszystkich do pobrania bezpłatnej aplikacji mobilnej Karty Krakowskiej ze sklepu internetowego (osoby, które korzystają wyłącznie z kart plastikowych, a są zainteresowane korzystaniem z aplikacji mobilnej, mogą złożyć wniosek, który jest dostępny na stronie www.kk.krakow.pl).

Mieszkańcy korzystający z plastikowych kart w łatwy sposób będą mogli zapisać ważność swoich uprawnień na kolejny rok w automatach biletowych już na miesiąc przed upływem ich ważności. Wszystkie osoby, które posiadają Kartę Krakowską i podczas składania wniosku o jej wydanie podały adres mailowy, otrzymają informację o przedłużeniu uprawnień na kolejny rok i czynnościach, jakie powinny wykonać w celu ich odebrania (wiadomość mailowa zostanie do nich wysłana na miesiąc przed upływem ważności uprawnień). W przypadku wystąpienia problemów z automatycznym przedłużeniem uprawnień zostanie wysłana wiadomość o konieczności skontaktowania się z infolinią Karty Krakowskiej pod numerem telefonu 12 254 14 00. Szczegółowe informacje o przedłużeniu Karty Krakowskiej są dostępne na stronach https://www.mpk.krakow.pl/ oraz https://www.kk.krakow.pl/ . Z Karty Krakowskiej korzysta już obecnie ponad 250 tys. osób, czyli niemal 40 % uprawnionych!

Osoby zameldowane w Krakowie i korzystające z plastikowego nośnika Karty Krakowskiej zapiszą na niej uprawnienia na kolejny rok we wszystkich automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na terenie miasta oraz w ok. 500 automatach mobilnych zamontowanych w pojazdach, które będą specjalnie oznakowane naklejką z hasłem „Tu przedłużysz ważność Karty Krakowskiej”. Aby zapisać uprawnienia Karty Krakowskiej na kolejny rok w automacie wystarczy włożyć plastikową kartę do automatu i wybrać przycisk „Krakowska Karta Miejska/Karta Krakowska”. Automat sprawdzi, czy na danej karcie mogą być zapisane nowe uprawnienia Karty Krakowskiej. Jeżeli tak jest, to na ekranie pojawi się komunikat „Przedłuż uprawnienia Karty Krakowskiej i nadal korzystaj ze zniżek!”. Po potwierdzeniu i wybraniu przycisku „Tak” na ekranie wyświetli się przycisk z napisem „Zapisz dane na kartę”. Po jego dotknięciu uprawnienia zostaną zapisane, a użytkownik karty będzie mógł przez kolejny rok cieszyć się z możliwości zakupu m.in. zdecydowanie tańszych biletów okresowych na komunikację miejską. Zasady zakupu biletów pozostaną bez zmian.

Osoby płacące podatki w Krakowie

Osoby, które nie są mieszkańcami Krakowa, ale płacą tu podatki i rozliczyły się w jednym z sześciu krakowskich urzędów skarbowych za 2019 rok, nadal będą miały prawo do korzystania z Karty Krakowskiej i przywilejów, jakie ona daje. Będą musiały one jednak złożyć wniosek o przedłużenie ważności Karty oraz przyjść do jednego z Punktów Sprzedaży Biletów i okazać jeden z poniższych dokumentów:

• pierwszą stronę PIT opatrzoną prezentatą Urzędu Skarbowego (pieczątką wpływu) lub z potwierdzeniem jego złożenia z zastrzeżeniem, że w przypadku PIT 40A nie wymaga się prezentaty/potwierdzenia złożenia,

• pierwszą stronę PIT wraz z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru tego PIT (UPO),

• zaświadczenie z Urzędu Skarbowego.

 • Kino plenerowe w ogrodzie Centrum Młodzieży

  Centrum Młodzieży wraz z kinem Paradox zapraszają na plenerowe pokazy filmowe. Do 31 sierpnia o godz. 20:30 w ogrodzie Centrum Młodzieży wyświetlone zostaną produkcj(...)
 • Plebiscyt pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”

  15 lipca ruszyła druga edycja plebiscytu pn. „Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi”, zorganizowanego przez Gminę Miejską Kraków w ramach kampanii „Kraków stawia na R(...)
 • Konsultacje społeczne dokumentu pn. „Standardy infrastruktury pieszej”

  Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie informuje, że w terminie od 14 sierpnia do 4 września 2020 roku trwać będą konsultacje społeczne dokumentu pn. „Standardy i(...)
 • Sesja numer XX

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 25 sierpnia 2020 r. o godz.18.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Strzelców 5a w Krakowie, odbędzie się XX zwyczajna s(...)
 • Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków. Poznaj swoją Dzielnicę!

  W ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków. Poznaj swoją Dzielnicę!” w sobotę 22 sierpnia 2020 r. odbędzie się spacer pt. „Cmentarz Batowice - żo(...)
 • Bądź turystą w swoim mieście - spacer po Rakowicach

  W ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków” w sobotę 8 sierpnia 2020 r. odbędzie się spacer pt. „Rakowice - pogrzebana wieś”, który poprowadzi Ma(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF