AKTUALNOŚCI

Festiwal Gier Logicznych

...

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102, Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział w Krakowie wspólnie z Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny - Panią Marzeną Paszkot zapraszają na tegoroczną edycję Festiwalu Gier Logicznych.

Wspólne granie dla młodszych i starszych, dzieci, młodzieży oraz rodzin odbędzie się w sobotę 16 listopada 2019 r. Przedpołudniem o godz. 11.00 spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 114 przy ul. Łąkowej 31, a następnie popołudniu o godz. 15.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 102.

Festiwal Gier Logicznych ma charakter rodzinny, a organizatorzy zapewniają pomoc wolontariuszy w poznawaniu zasad gier. Do dyspozycji graczy będą m.in.:

- hokej stołowy,
- speed stacks (układanie na czas kubeczków w piramidki),
- pylos classic (dwuosobowa gra polegająca na takim układaniu posiadanych przez siebie 15 kulek, aby piramida składała się w większości z kulek przeciwnika, ale na szczycie jako wygrywająca była kulka własna),
- quarto classic (układnie w jednej linii 4 elementów mających wspólną daną cechę – kolor, wielkość, kształt, nacięcia),
- pentago (układanie na planszy kulek, aby utworzyły jedną linię w liczbie pięciu),
- abalone classic (gra polegająca na przesuwaniu swoich kulek na planszy, aby wypchnąć z niej kulki przeciwnika),
- dobble (gra karciana polegająca na wyszukiwaniu identycznych symboli na kartach).

Oprócz tego na uczestników czeka cała masa innych gier do grania w dwie lub więcej osób, z użyciem pionków, kart, żetonów, kulek i figurek.

Festiwal Gier Logicznych organizowany jest od sześciu lat, a narodził się przy okazji działań rewitalizacyjnych krakowskich osiedli Ugorek i Olsza II w Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W 2017 r. Festiwal otrzymał prestiżową nagrodę „Złotych Słoneczników” w kategorii „Logika”, którą przyznaje portal CzasDzieci.pl najlepszym inicjatywom dla dzieci.

Organizatorzy przewidują podczas Festiwalu przeprowadzenie konkursów i zawodów w grach logicznych, w których będzie można wygrać zestawy takich gier na własność, a także zapraszają do rodzinnego i kreatywnego spędzenia soboty przy dobrej zabawie.

 • Konsultacje społeczne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców ulic Aliny, Klimka Bachledy, Balladyny, Jana Brzechwy, Harnasiów, Janosika, Lir(...)
 • Spacer kulturalno-historyczny „Rakowice - pogrzebana wieś”

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zapraszają na ostatni z cyklu spacerów kulturalno-historycznych z przewodn(...)
 • Turniej Mikołajkowy w Bilarda dla Seniorów

  Fundacja „Senior Plus” zaprasza seniorów na Turniej Mikołajkowy w Bilarda dla Seniorów, który odbędzie się w czwartek 28 listopada o godz. 11:00 w Centrum Sportu TCF(...)
 • Pogrzeb ks. Grzegorza Cekiery

  W wieku 79 lat w piątek 15 listopada po długiej chorobie zmarł budowniczy kościoła św. Jana Chrzciciela i wieloletni emerytowany proboszcz parafii świętojańskiej na (...)
 • BIULETYN WYDANIE 03/2019

  Zarząd i Rada Dzielnicy III serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do lektury nowego numeru Biuletynu Biuletyn Wersja PDF > (...)
 • Spacer nad Sudołem Dominikańskim - Drugie Życie Drzew

  Ponoć wszystko ma swój początek i koniec. Czy na pewno? Może przyroda ma nam w tej kwestii coś do powiedzenia? Przewodnikiem naszego spaceru zostanie drzewo, które o(...)
 • Wędrówki wawelskich skarbów przez Prądnik

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zapraszają na cykl spacerów kulturalno-historycznych z przewodnikiem. Najb(...)
 • Spotkanie profilaktyczne „Bądź sprytniejszy od oszusta”

  Komisariat III Policji w Krakowie zaprasza na spotkanie profilaktyczne „Bądź sprytniejszy od oszusta” dotyczące wyłudzeń pieniędzy od osób starszych tzw. metodą na w(...)
 • Sesja XIII - 12.11.2019 r.

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XIII sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 12.11.2019 r. o godzinie 18.00(...)
 • Cykl spacerów kulturalno-historycznych z przewodnikiem

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102 zapraszają na cykl spacerów kulturalno-historycznych z przewodnikiem. Naj(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugi czwartek miesiąca. W czwartek 14 listopada 2019 r. w godz. 14-17(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF