AKTUALNOŚCI

Festiwal Gier Logicznych 2018

...

Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony, Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 102, Polskie Towarzystwo Kulturalne Oddział w Krakowie, Miejskie Centrum Dialogu oraz Referat ds. Rewitalizacji Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Krakowa wspólnie z Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. Rodziny zapraszają na tegoroczną edycję Festiwalu Gier Logicznych.

Wspólne granie dla młodszych i starszych, dzieci, młodzieży i rodzin odbędzie się sobotę 17 listopada 2018 r. Najpierw o godz. 11 spotkamy się w Szkole Podstawowej nr 114 przy ul. Łąkowej 31, a następnie o godz. 15.30 w Młodzieżowym Domu Kultury przy al. 29 Listopada 100.

Festiwal Gier Logicznych ma charakter rodzinny, a organizatorzy zapewniają pomoc wolontariuszy w poznawaniu zasad gier. Do dyspozycji graczy będą m.in. hokej stołowy, speed stacks (układanie na czas kubeczków w piramidki), pylos classic (dwuosobowa gra, polegająca na takim układaniu posiadanych przez siebie 15 kulek, aby piramida składała się w większości z kulek przeciwnika, ale na szczycie jako wygrywająca była kulka własna), quarto classic (układnie w jednej linii 4 elementów mających wspólną daną cechę – kolor, wielkość, kształt, nacięcia), pentago (układanie na planszy kulek, aby utworzyły jedną linię w liczbie pięciu), abalone classic (gra polegająca na przesuwaniu swoich kulek na planszy, aby wypchnąć kulki przeciwnika z planszy), dobble (gra karciana polegająca na wyszukiwaniu identycznych symboli na kartach), a oprócz tego cała masa innych gier do grania w dwie lub więcej osób, z użyciem pionków, kart, żetonów, kulek, figurek.

Festiwal Gier Logicznych organizowany jest od pięciu lat, a narodził się przy okazji działań rewitalizacyjnych krakowskich osiedli Ugorek i Olsza II w Dzielnicy III Prądnik Czerwony. W 2017 r. Festiwal otrzymał prestiżową nagrodę „Złotych Słoneczników” w kategorii „Logika”, którą przyznaje portal CzasDzieci.pl najlepszym inicjatywom dla dzieci.

Organizatorzy przewidują podczas Festiwalu przeprowadzenie konkursów i zawodów w grach logicznych, w których będzie można wygrać zestawy takich gier na własność. I zapraszają do rodzinnego i kreatywnego spędzenia soboty przy dobrej zabawie.

 • 2 grudnia wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa

  W niedzielę 2 grudnia odbędą się wybory do Rad Dzielnic Miasta Krakowa. W Dzielnicy III Prądnik Czerwony zostanie wybranych 21 radnych. W każdej z rad dzielnic zasią(...)
 • Niepodległość w Rakowicach – ułani i lotnicy

  Rada Dzielnicy III Prądnik Czerwony i Młodzieżowy Dom Kultury – al. 29 Listopada 102 w ramach cyklu „Oko w oko z historią” zapraszają na spacer „Niepodległość w Rako(...)
 • Biuletyn 04/2018 - listopad

  w numerze między innymi: Maciej Kalemba - Rok remontów na osiedlu Olsza II Maciej Kalemba - Walczymy o przywrócenie wiaty przystankowej przy ul. Brogi Paweł Wójcik, (...)
 • Mała Książka – Wielki Człowiek

  Z satysfakcją pragnę poinformować, że dla mieszkańców naszego miasta Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie jest realizatorem projektu Mała Książka – Wielki Czło(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Szanowni Państwo, z uwagi na wprowadzenie dnia wolnego od pracy 12 listopada 2018 r. i zmiany w terminach spraw sądowych, w które zaangażowani są prawnicy współpracu(...)
 • Akcja krwiodawstwa„ 100 litrów na 100 lecie niepodległości”

  6. Batalion Dowodzenia będzie świętować 100-lecie odzyskania niepodległości w nietypowy sposób. Żołnierze batalionu, jak i innych jednostek 6. Brygady Powietrznodesa(...)
 • I Bieg Niepodległości

  Z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości Klub Sportowy Wieczysta Kraków zaprasza wszystkich chętnych (dzieci, młodzież oraz rodziców i oldbojów) na I.Bieg Niep(...)
 • „Biało-czerwona szachownica” - widowisko dla dzieci w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zaprasza na widowisko interaktywne dla dzieci „Biało-czerwona szachownica” o początkach lotn(...)
 • Darmowe dyżury prawne

  Dzielnicy III Prądnik Czerwony zaprasza na darmowe dyżury prawne, które odbywają się w drugą środę miesiąca. W środę 14 listopada 2018 r. w godz. 14-17 będzie dyż(...)
 • Sesja L - 13.11.2018

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na L sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 13.11.2018 o godzinie 18.00 (...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.