AKTUALNOŚCI

Program „Moje miasto bez elektrośmieci”

...

Samorządowe Przedszkole nr 14 przy ul. Młyńskiej Bocznej 4 bierze udział w programie edukacyjnym „Moje miasto bez elektrośmieci”. Celem programu jest przede wszystkim kształtowanie postaw ekologicznych oraz poszerzanie wiedzy o elektrośmieciach.

Również Państwa zapraszamy do udziału w programie i przynoszenia do przedszkola baterii i elektrośmieci, czyli wszystkich zepsutych, niepotrzebnych oraz nieużywanych urządzeń elektrycznych i elektronicznych, działających kiedyś na prąd lub na baterie. W przypadku chęci oddania elektrośmieci o większych gabarytach (np. lodówek, pralek, zamrażarek) prosimy o wcześniejszy kontakt z przedszkolem: tel. 12 411 74 30 lub e-mail: strona.przedszkole14@gmail.com. Finałowa zbiórka dużych elektrośmieci planowana jest w czerwcu 2021 roku. Zebrane elektrośmieci wymienimy na punkty, a zebrane kupony na wyposażenie przedszkola, pomoce dydaktyczne, gry lub sprzęt sportowy.

Jakie elektrośmieci zbieramy?
• Kupon granatowy (2 pkt) – żelazko, telefon komórkowy, klawiatura, akcesoria komputerowe, radio przenośne, toster, czajnik, suszarka do włosów, magnetowid, zabawka elektryczna, odtwarzacz DVD, mikser, młynek do kawy, zegar, kamera, waga, depilator, golarka, inne ZSSE o masie od 1 do 2 kg.
• Kupon fioletowy (3 pkt) – monitor LCD, laptop, ekspres ciśnieniowy i do kawy, drukarka, faks, maszynka do mielenia mięsa, frytkownica, instrumenty muzyczne, wiertarka, wzmacniacz dźwięku, radioodbiornik, komputer, robot kuchenny, wieża audio, inne ZSEE o masie od 2 do 5 kg.
• Kupon żółty (7 pkt) – przenośna kuchenka elektryczna, kuchenka mikrofalowa, sprzęt Hi-Fi, odkurzacz, maszyna do szycia, sprzęt nagłośnieniowy, kopiarka, kasa fiskalna, inne ZSSE o masie od 5 do 10 kg.
• Kupon pomarańczowy (12 pkt) – monitor i telewizor kineskopowy, sprzęt Hi-Fi, sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami składowymi, zestaw kina domowego, inne ZSSE o masie od 10 do 15 kg. • Kupon zielony (25 pkt) – urządzenia chłodnicze, lodówka, pralka, zmywarka, zamrażarka, kserokopiarka, kuchenka elektryczna, kuchenka gazowa z piekarnikiem elektrycznym, suszarka do ubrań, urządzenia wentylacyjne i klimatyzacyjne, elektronarzędzia, inne ZSSE o masie powyżej 15 kg.

Razem zadbajmy o nasze miasto!

 • Opinie w sprawie parkingu przy ulicy Kwartowa 3 i Kwartowa 3A

  W nawiązaniu do wniosków mieszkańców z ul. Kwartowa 3 i Kwartowa 3A dotyczących wykorzystania parkingu przy tej ulicy ZWRACAMY SIĘ z prośbą o przesłania Państwa opin(...)
 • Krakowski Panel Klimatyczny

  Krakowski Panel Klimatyczny poświęcony jest zmianom klimatu i neutralności klimatycznej miasta. Jego celem jest wypracowanie odpowiedzi na pytanie: Jak Miasto Kraków(...)
 • Masz pomysł na Kraków? Złóż projekt w VIII edycji Budżetu Obywatelskiego

  Wiosna to czas na zmiany, czyli czas na Budżet Obywatelski. 12 kwietnia rozpoczęło się składanie projektów w ramach tegorocznej VIII edycji. Zakończenie przyjmowania(...)
 • Autobusem w plener – weź udział w ankiecie

  Miasto przygotowało szereg atrakcji w ramach projektu „Kraków w formie”, jedną z nich jest propozycja uruchomienia dodatkowych połączeń autobusowych do miejsc wypoc(...)
 • Budżet Obywatelski – webinaria 20–22.04.

  W związku z VIII edycją Budżetu Obywatelskiego w dniach od 20 do 22 kwietnia o godz. 17:00 odbędą się kolejne wykłady on-line prowadzone przez praktyków i ekspertów:(...)
 • Sesja nr XXVIII

  Zarząd Rady Dzielnicy informuje, że w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godz.18.00 przy ul. Naczelnej 12 w Krakowie, odbędzie się XXVIII zwyczajna sesja Rady Dzielnicy III (...)
 • Dzień Otwarty Online XXIII LO

  W piątek 16 kwietnia w godz. 12:30 – 17:00 zostanie zorganizowany Dzień Otwarty Online XXIII LO. Podczas niego będzie można uzyskać informacje na temat liceum, poro(...)
 • Budżet Obywatelski – webinarium 15.04.

  Z związku z VIII edycją Budżetu Obywatelskiego 15 kwietnia o godz. 17:00 odbędą się kolejne wykłady on-line prowadzone przez praktyków i ekspertów: • „Specyfika pro(...)
 • Budżet Obywatelski – webinarium 14.04.

  Z związku z VIII edycją Budżetu Obywatelskiego 14 kwietnia o godz. 17:00 odbędą się kolejne wykłady on-line prowadzone przez praktyków i ekspertów: • „Jak zorganizo(...)
 • Informacja Wojewody Małopolskiego – rozbudowa al. 29 Listopada

  Wojewoda Małopolski informuje, że 31 sierpnia 2020 r. wydał decyzję Nr 32/2020, znak: WI XI.7820.1.34.2019.MMo, o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: (...)
 • Budżet Obywatelski – webinarium 08.04.

  Z związku z VIII edycją Budżetu Obywatelskiego 7 kwietnia o godz. 17:00 odbędą się kolejne wykłady on-line prowadzone przez praktyków i ekspertów: • „Gospodarowanie(...)
 • Życzenia świąteczne

  Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością, radosnego nastroju i wszelkiej pomyślności życzy Rada i Zarząd Dzielnicy III Prą(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF