AKTUALNOŚCI

Worek medali dla KMKK

...

Zimowy okres przyniósł pasmo sukcesów krakowskich karateków. Zawodnicy Klubu Mistrzostwa Karate Kyokushinkai nie tylko wywalczyli 20 medali, ale także w klasyfikacji drużynowej znaleźli się na podium.

Turniej Gwiazdkowy

Aż 11 medali i w klasyfikacji drużynowej III miejsce – to wynik członków KMKK z Gwiazdkowego Turnieju Karate o Puchar Dyrektora MDK „DH”, który odbył się 21 grudnia 2019 roku w Hali Sportowo – Widowiskowej MDK „DH” w Krakowie.

W kategorii „5 technik” (w swoich grupach wiekowych) I miejsce zdobyły Oliwia (trenująca w sekcjach Kraków i Węgrzce – Kuźnia) i Julia (Włosań), II miejsce zajęła Zofia (Włosań), a III miejsce – Zosia, najmłodsza uczestniczka turnieju, trenująca w sekcji Węgrzce – Przedszkole. Spośród chłopców w kategorii „5 technik” (wg grup wiekowych) II miejsce zajął Franek (Kraków i Węgrzce – Kuźnia), III – Krystian (Włosań) i Mateusz (Kraków), a zaraz za podium, na IV miejscu uplasował się Łukasz (Włosań).

Doskonały występ zaliczyły najbardziej utytułowane zawodniczki KMKK: Tamara (Kraków), która wróciła z turnieju ze złotem w kategorii „kata”, srebrem w „kumite” i – występując z Emilką z zaprzyjaźnionego Wielickiego KKK – w „walkach reżyserowanych”, oraz Klaudia (Włosań), która złoto zdobyła w „kumite”, a w „kata” zajęła IV miejsce.

– Nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że potrafią zwyciężać – przyznaje z dumą sensei Grzegorz Brucki. – Niektórzy z nich już przyzwyczaili nas, że bez medalu nie wracają z turnieju.

– Z turnieju na turniej nasi uczniowie prezentują coraz wyższy poziom. Ciężka praca na treningach procentuje – dodaje senpai Jakub Grzymek. – Jesteśmy dumni z medalistów, ale gratulujemy także Weronice, Dawidowi, Maciejowi, Michałowi, Borysowi, Hubertowi i Wiktorowi, którzy choć nie znaleźli się na podium, zaliczyli bardzo dobry występ na turnieju.

Doskonały wynik zawodników KMKK sprawił, że w klasyfikacji drużynowej KMKK znalazł się na III miejscu. – Konkurowaliśmy z klubami działającymi o wiele dłużej, a mimo wszystko znaleźliśmy się drużynowo na III miejscu – wskazuje sensei Brucki.

Zawody w Koźmicach Wielkich

Drugi turniej odbył się 15 lutego 2020 r. w Koźmicach Wielkich. Zawodnicy KMKK zdobyli 9 medali i w klasyfikacji drużynowej znaleźli się na II miejscu. Podczas Turnieju Noworocznego, którego organizatorem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai, KMKK reprezentowało aż 23 zawodników.

W niezwykle licznej kategorii „5 technik chłopców” (w swojej kategorii wiekowej) I miejsce zajął Franek (trenujący w sekcjach Kraków i Węgrzce – Kuźnia), a w kategorii „5 technik dziewcząt” złoto wywalczyła Zosia (Włosań), brąz – Oliwia (Kraków i Węgrzce – Kuźnia). W kategorii „kata” (w swoich grupach wiekowych) III miejsce zajęły: Tamara (Kraków) i Julia (Włosań), a zaraz za podium, na czwartym miejscu uplasowali się: Weronika (Kraków), Klaudia (Włosań i Kraków) i Krystian (Włosań i Kraków). W „walkach reżyserowanych”, występując razem z Emilką z zaprzyjaźnionego WKKK, II miejsce zajęła Tamara.

W kategorii „kumite” srebro wywalczyła Klaudia, III miejsce zdobyli: Tamara i Krystian. Doskonale zaprezentował się Łukasz (Włosań i Kraków), który znalazł się tuż za podium.

– Gratulujemy także Zosi, Hani, Gabrysi, Alex'owi, dwóm Stasiom, Dawidowi, Tymkowi, Mateuszowi, Borysowi, Wojtkowi, Michałowi, Mateuszowi i Patrykowi, którzy choć nie znaleźli się na podium, zaliczyli bardzo dobry występ na turnieju – mówi senpai Jakub Grzymek.

– Doskonały wynik zawodników KMKK sprawił, że w klasyfikacji drużynowej nasz Klub znalazł się na II miejscu! Gratulujemy! – mówi sensei Grzegorz Brucki. – Idziemy do przodu. Mam nadzieję, że 2020 rok przeniesie jeszcze lepsze wyniki.

Grudniowy egzamin

Grudzień zeszłego roku to też czas egzaminów na starsze stopnie szkoleniowe. Na starszy pas zdawali członkowie KMKK z wszystkich czterech sekcji klubu: Kraków (ul. Ułanów 3), Włosań, Węgrzce – Stara Kuźnia i Węgrzce – Przedszkole.

Sensei Grzegorz Brucki: – Egzamin zdawało aż 66 osób, najmłodsza miała 4 lata. Ale egzaminowaliśmy też na 5 KYU, a to już dość zaawansowany stopień. To pokazuje, jak nasz klub rośnie w siłę.

 • Konkurs „Kraków bez barier”

  Celem konkursu „Kraków bez barier” 2019 jest promowanie działań skierowanych na poprawę jakości życia osób z niepełnosprawnością, dobrych praktyk w tym obszarze, lu(...)
 • Konsultacje społeczne zmian w Zintegrowanym Systemie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi na terenie Gminy Miejskiej Kraków

  Prezydent Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców i organizacje pozarządowe, dla których przedmiot konsultacji mieści się w zakresie działań statutowych, do udziału w ko(...)
 • Karnawałowy Bal Przebierańców w MDK

  Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada 100-102 w ramach „Aktywnych sobót w MDK” zaprasza dzieci w wieku 6 - 9 lat na Karnawałowy Bal Przebierańców, który odbę(...)
 • Sesja XVI- 18.02.2020 r.

  Zarząd Rady Dzielnicy serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na XVI sesję Rady Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Sesja odbędzie się 18 lutego 2020 r. o godz.18.00(...)
 • Ferie z curlingiem

  Krakowski Klub Curlingowy zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia w ramach akcji „Ferie z curlingiem”, które odbędą się już w najbliższą sobotę 8 lutego na (...)
 • Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną

  Bilety na baseny i lodowiska, do parków trampolin i do kina – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży objętych Programem Krakowskiej Karty(...)
 • Ferie z rabatem na basenie

  Jak co roku podczas ferii zimowych dzieci i młodzież mieszkająca lub ucząca się w Krakowie będzie mogła spędzić czas Parku Wodnym. Do 7 lutego, od poniedziałku do p(...)
 • Ferie w mieście

  Trwają ferie zimowe w Małopolsce. Dzieci, które spędzają ten czas w Krakowie, nie mogą narzekać na nudę – warsztaty, zajęcia sportowe, plastyczne, wycieczki i aktywn(...)

NEWSLETTER

Jeśli chcesz otrzymywać informacje i powiadomienia dotyczące dzielnicy, podaj swój adres e-mail

WYSZUKIWARKA RADNYCH

Wpisz imię, nazwisko lub rejon radnego

SONDA

Czy na terenie Dzielnicy III jest potrzebna strefa płatnego parkowania

Tak
64%
Nie
32%
Nie ma zdania w tym temacie
4%

Głosowanie zakończone – dziękujemy za oddanie głosu.

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Deklaracja dostępności

Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony zobowiązuje się zapewnić dostępność strony www.dzielnica3.krakow.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Niniejsze oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony Rady i Zarządu Dzielnicy III Prądnik Czerwony - www.dzielnica3.krakow.pl.

Data publikacji strony internetowej: 02-11-2016.

Deklaracja Dostępności - Plik PDF